Zamyślona Mama wraca do szkoły

child-1529218_1920Zamyślona Mama wraca do szkoły. ;) Ku zdziwieniu wielu znajomych, tak to prawda wróciłam na studia. A dlaczego by nie? Jeszcze taka stara nie jestem, a przynajmniej nie wyglądam i nie czuje się na taką. Poza tym stwierdziłam, że marzenia można spełniać w każdym wieku. Wiadomo rodzina jest ważna i to ona stoi u mnie na pierwszym miejscu, ale trzeba też pomyśleć o sobie. Niektórzy może powiedzą: „ale z Ciebie samolubna matka”.

Ale czy mają rację? Oczywiście, że nie. Oprócz rodziny mam swoje pasje i chęć robienia czegoś, co lubię i będę mieć z tego frajdę, a nie narzekać codziennie, że trzeba iść do pracy, której nienawidzę. Dlatego postanowiłam, że zrobię coś o czym zawsze marzyłam i żałowałabym, gdybym nie spróbowała. Od zawsze chciałam i myślałam o pedagogice, a po moich przejściach medycznych i pedagogicznych ze starszym synkiem wybrałam specjalną pedagogikę.A dlaczego akurat tę? Wiem, jak bardzo ważny jest rozwój małego człowieka we wczesnym dzieciństwie, a już w okresie noworodkowym można zadbać o prawidłowy rozwój naszego malca. I właśnie dlatego wybrałam ten kierunek o specjalizacji wczesne wspomaganie rozwoju, by pomagać takim właśnie maluszkom. A wiadomo im wcześniej tym lepiej.

Chciałabym też wiedzieć, jak rozmawiać z innymi rodzicami, którzy chcą pomóc swoim dzieciom, a nie wiedzą jak to zrobić. Chciałabym uświadomić innym rodzicom, jak bardzo ważna jest więź z dzieckiem. Że trzeba jak najczęściej z nim przebywać, rozmawiać i bawić się. I tutaj oczywiście są ważni obydwoje rodzice, nie tylko mama, ale i tata także spełnia taką samą rolę co mama. Zdaję sobie sprawę z tego, że większość rodziców pracuje. Ale czasem naprawdę warto zostawić ten bałagan w domu, czy talerze w zlewie i pobawić się z dzieckiem lub z nim pogadać, jeśli już są większe. I nie chodzi tu o tematy, takie jak „musimy porozmawiać, bo jesteś taki i taki”, ale chodzi o najzwyklejsze rzeczy. Nawet rozmowa o tym, jak minął dzień, czy coś się wydarzyło sympatycznego, czy nawet o ulubionej szmince czy samochodzie. To jest bardzo ważne dla dziecka. Nawet, jeśli nie mamy bladego pojęcia o co chodzi, to jest to sygnał dla dziecka starszego czy młodszego, że mama czy tata się nim interesuje.

Być może moje wpisy się trochę zmienią, może będą bardziej psychologiczne, ale mam nadzieję, że czasem przez to komuś pomogę. Może ktoś będzie potrzebował porady, to zapraszam do pisania do mnie. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości. Na pewno będę pisać o roli ojca w życiu dziecka, która jest bardzo ważna na każdym etapie rozwojowym. Chciałabym, by ten stereotyp matki zajmującej się dziećmi i domem, a ojca siedzącego przed telewizorem, wiecznie zmęczonego, się powoli zmieniał. Ale to w osobnym poście.

Jedna myśl nt. „Zamyślona Mama wraca do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>